Czosnek

Specjalizujemy się głównie w uprawie czosnku i jego dystrybucji, co pozwala nam działać kompleksowo – o każdej odmianie, metodach uprawy, właściwościach i sposobach pakowania wiemy wszystko.

Dostarczamy wszelkie odmiany czosnku, zarówno rodzimego (pospolity twardo- i miękkołodygowy, jary i ozimy m.in. Harnas, Jarus), jak i z zagranicznych upraw – tak europejskich (spring, biały i fioletowy, potocznie nazywany czosnkiem chińskim, biały kastylijski i fioletowy kastylijski, nazywany morado), jak i egzotycznych (odmiany meksykańskie czy egipskie).

Czosnek sprzedaż LatowiczSuchy czosnek najczęściej pakowany jest w specjalne kartony oraz worki po 10 kg lub 20 kg. Ten rodzaj czosnku na życzenie klienta pakujemy także w siatkę po 3 lub 5 sztuk, a także układamy w siatkę 1 kg. Świeży czosnek, tuż po zebraniu układa się w specjalnych formach na paletach lub skrzyniopaletach. Po jego oczyszczeniu i selekcji, również możemy przygotować różne formy opakowania.

Choć jest to warzywo odporne na działanie warunków zewnętrznych, zawsze przestrzegamy ścisłych zasad zbioru oraz transportu, gdyż najistotniejszym czynnikiem, decydującym o jakości czosnku, jest czas zbioru, który różni się w zależności od rodzaju tego warzywa.

Ze względu na uprawę różnych odmian rodzimych gatunków oraz import z innych krajów, gwarantujemy dostępność czosnku w sprzedaży przez cały rok – zawsze świeży i zebrany w najlepszym czasie rozkwitu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na:

 

O czosnku w kilku słowach

Pochodzi z Azji, używany od wieków zarówno w kuchni, jak i medycynie, rośnie niemal we wszystkich strefach klimatycznych. Jest jednak dość wymagający, jeśli chodzi o warunki – optymalne to duże nasłonecznienie oraz duża wilgotność gleby, które występują m.in. w Meksyku, Egipcie, Hiszpanii czy we Włoszech.

Cieszy konsumentów wieloma walorami pozasmakowymi:

  • to naturalny antybiotyk, zapobiega przeziębieniom i innym infekcjom,
  • doskonałe lekarstwo na kaszel, astmę, problemy z oddychaniem,
  • poprawia wytrzymałość i ukrwienie organizmu,
  • jest świetnym antyoksydantem, działa oczyszczająco i przeciwzapalnie,
  • to naturalny lek na serce i dobrą pamięć,
  • niezastąpiony w kuchni.

© 2014 Vegelatowicz.pl Wszystkie prawa zastrzeżone

Tworzenie stron www Veden.pl